Przestrzenie publiczne muszą być regularnie sprzątane i dezynfekowane, aby można było mówić o zachowaniu higieny i bezpieczeństwa. W przypadku przedszkoli, w których uczą się małe dzieci, należy stosować szczególne środki ostrożności. Najmłodsi mają tendencję do dotykania wszystkiego, wkładania rąk do ust, pocierania nimi oczu. Są przez to bardziej wystawieni na kontakt z różnego typu patogenami chorobotwórczymi.

Zwiększa się ryzyko zachorowalności, a dodatkowy problem stanowi niewykształcony jeszcze do końca układ odpornościowy. Stają się oni wobec tego łatwym celem dla bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów. W przedszkolach i żłobkach powinno się dołożyć wszelkich starań do tego, aby wszystkie powierzchnie były regularnie dezynfekowane. Jest to podstawowa linia obrony przeciw infekcjom. Tym bardziej, że każda pociecha przynosi ze sobą wielorakie zarazki, stale narażając zdrowie innych na różne choroby.

Jaka parownica do dezynfekcji przedszkola?

Zobacz wszystkie parownice profesjonalne i parownice przemysłowe.

Czyste i zdezynfekowane przedszkole to podstawa

W celu zapewnienia optymalnych warunków dzieciom w przedszkolach należy pamiętać o regularnym oczyszczaniu i dezynfekowaniu powierzchni. Zmniejsza to ryzyko rozwoju wielorakich chorób spowodowanych niewidocznymi dla oczu drobnoustrojami. Dzieci wszystkiego dotykają, ale niestety niezbyt często myją ręce, przez co narażają się na mniejsze lub większe zagrożenia. Można je zredukować, sięgając po odpowiednie środki i urządzenia. Nośnikiem zarazków są także zabawki i to zarówno te znajdujące się na terenie placówki, jak i te przynoszone z domu. Gromadzi się na nich wiele patogenów, ale regularne ich pranie jest problematyczne, czasochłonne. Zdecydowanie łatwiej będzie je zdezynfekować. Można zrobić to w pełni bezpiecznie, czyli za pomocą parownicy. Mowa jest tutaj o profesjonalnych urządzeniach emitujących parę wodną o temperaturze ponad 175 stopni Celsjusza.

Para wodna zabija wielorakie patogeny w sposób szybki, skuteczny, bezpieczny dla otoczenia i ekologiczny. Idealnie nadaje się do dezynfekcji dowolnych powierzchni i zabawek w przedszkolach. Mówimy tutaj o gazie, który łatwo się rozprzestrzenia, co przyspiesza proces dezynfekcji. Dociera nawet do trudno dostępnych miejsc, dzięki czemu chorobotwórcze patogeny nie mają szans na ukrycie się i przetrwanie w zakamarkach. Nie ma znaczenia to, z jakiego materiału została wykonana zabawka, bo w każdym przypadku zostanie ona należycie odkażona właśnie za pomocą nowoczesnej parownicy. Jako że para wodna osiąga bardzo wysoką temperaturę, skutecznie zabija baterie, wirusy, pleśnie i grzyby. Cały proces dezynfekcji nie zajmuje wiele czasu, dlatego nie trzeba martwić się o jakiekolwiek zniszczenia. Powierzchnie i zabawki pozostają w nienaruszonym stanie. Warto od razu zaznaczyć, że parownice służą nie tylko do odkażania, ale też do pozbywania się wszelkiego typu zabrudzeń. Usuną tłuste plamy, roztocza.

Więcej:

Nie tylko dezynfekcja w przedszkolu ma znaczenie

Dezynfekcja powierzchni i zabawek w przedszkolach powinna być przeprowadzana regularnie, aby można było mówić o wysokiej skuteczności. Cały czas pojawiają się nowe zarazki, których trzeba się na bieżąco pozbywać. Zaleca się to robić raz na tydzień, co powinno w pełni wystarczyć do zachowania wysokich standardów higienicznych. Częstotliwość dezynfekcji należy zwiększyć przy zagrożeniu epidemiologicznym. Dotyczy to przede wszystkim zabawek i innych często używanych podmiotów przez dzieci. To właśnie one są największym źródłem chorobotwórczych drobnoustrojów. Możliwe jest także połączenie dezynfekcji parowej z preparatami o działaniu odkażającym. Można wtedy mówić o usunięciu zabrudzeń i patogenów, co jest najbardziej wskazane. Pozwoli to na całkowite wyeliminowanie zagrożenia.

Jako pierwsze będzie idealne wyczyszczenie zabawek i powierzchni, do czego można posłużyć się nawet chusteczkami, ewentualnie umyć w szarym mydle. W ten sposób usuniemy zabrudzenia, tłuste substancje i pewną część bakterii. Dużo łatwiej i skuteczniej będzie zastosować dedykowane preparaty czyszczące. Istotne jest to, aby wybierać produkty w pełni bezpieczne, niezawierające żadnych szkodliwych substancji dla otoczenia. Zastosowane środki nie mogą stanowić zagrożenia dla dzieci. W przypadku trudno dostępnych miejsc warto wspomóc się płynem dezynfekującym w sprayu. Przy zabawkach w pełni wykonanych z pluszu najprościej będzie je po prostu wyprać w automacie niż tracić czas na ręczne szorowanie. Warto od razu zaznaczyć, że samym myciem niemożliwe jest pozbycie się wirusów, grzybów ani prątków, tutaj już koniecznością staje się dezynfekcja, jeśli chcemy uniknąć zakażenia i rozprzestrzenienia się choroby.

Najlepiej sprawdza się do czyszczenia i dezynfekcji profesjonalna parownica. Na jej korzyść przemawia to, że jest w pełni bezpieczna, nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Mówimy tutaj o naturalnej i ekologicznej metodzie, przyjaznej dla środowiska naturalnego. Nie trzeba nawet sięgać po żadne środki czyszczące, dodatkowo można ograniczyć zużycie wody. Powierzchnie czyszczone parą wodną są higienicznie czyste, dociera ona nawet do problematycznych miejsc. Nie trzeba niczego szorować ani polerować. Do zalet zalicza się też dużą oszczędność czasu i pieniędzy.

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *