Piękne, umyte i lśniące podłogi w sklepie są najlepszą wizytówką lokalu, dlatego też warto jak najszybciej postawić na profesjonalne maszyny czyszczące, dzięki którym będzie można poradzić sobie nawet z największymi zabrudzeniami. Niniejszy poradnik to doskonała propozycja dla właścicieli sklepów osiedlowych i większych supermarketów, którzy chcą mieć idealnie czyste podłogi, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, na jaki sprzęt postawić. Zatem, jakie maszyny do mycia i czyszczenia podłogi w sklepie rekomendujemy? Oto nasz ranking!

Profesjonalne automaty szorująco-zbierające

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za profesjonalnymi automatami szorująco-zbierającymi. Jeżeli czyszczenie podłogi jest niezbędne również w obecności klientów, to warto poszukać maszyn, które pracują dość cicho. Z przyczyn praktycznych najlepszym wyborem będą maszyny czyszczące bateryjne – automaty. Wynika to oczywiście z tego, że kabel może niestety przeszkadzać klientom. Najtrudniejszym zadaniem jest czyszczenie chropowatych posadzek, które posiadają nieregularne kształty. W tym konkretnym zadaniu idealnie sprawdzą się zwykłe szczotki.

Dla kogo skierowany jest profesjonalny sprzęt?

Profesjonalna maszyna do mycia podłogi w sklepie doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach od 50 m2. Pamiętać należy jedynie o tym, że urządzenia czyszczące idealnie sprawdzą się przede wszystkim w przypadku powierzchni nienasiąkliwych i podłóg, które charakteryzują się dużą odpornością na szorowanie. W dzisiejszych czasach na szczęście większość podłóg sklepowych spełnia tego typu kryteria, dzięki czemu bez żadnego większego problemu, można pozwolić sobie na zakup specjalistycznego sprzętu. Dobra maszyna poradzi sobie z gresem, posadzkami betonowymi, granitem, kamieniem albo popularnymi wykładzinami PCV.

O czym należy pamiętać?

W sklepach kilkupiętrowych dobrym rozwiązaniem mogą okazać się maszyny czyszczące kablowe. Niestety bateryjne modele są bardzo ciężkie, dlatego też mogą pojawić się problemy z ich przemieszczaniem – chyba, że istnieje winda w budynku. Większą mobilność zapewniają kablowe maszyny. W akumulatorowych maszynach należy systematyczne sprawdzać baterie. Zakupienie profesjonalnej maszyny to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby w 100% wykorzystać potencjał nowego sprzętu należy również odpowiednio przeszkodzić poszczególnych pracowników. Na szczęście nowoczesne maszyny do mycia podłogi w sklepie są bardzo proste i intuicyjne w obsłudze.

Nowe maszyny czyszczące czy wynajem?

Jak łatwo się domyślić najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zakup nowej maszyny czyszczącej do podłóg od renomowanego producenta. Niestety z przyczyn finansowych nie zawsze jest to możliwe. Ciekawą alternatywą może okazać się wynajem profesjonalnego sprzętu. Dzierżawa jest bardzo wygodnym i niesłychanie komfortowym rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy dopiero sklep zaczyna działać.

W dłuższej perspektywie korzystniejszym rozwiązaniem może okazać się jednak zakup używanej maszyny myjącej. Na rynku dostępnych jest wiele używanych urządzeń, które były regularnie serwisowane i w dalszym ciągu idealnie wywiązują się ze swoich zadań. Wydajna i niezawodna maszyna do mycia podłogi w sklepie to inwestycja na lata, dlatego też nie warto na niej oszczędzać.

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *