Mycie ścian za pomocą pary wodnej, a konkretnie emitującej ją parownicy, to metoda wciąż mało popularna i rzadko spotykana. Mimo to, parownica daje wiele korzyści, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę, a które mogą mieć istotny wpływ na nasze zdrowie.

Ranking maszyn parowych do mycia ścian

Parowe mycie ścian – najważniejsze zalety

Wykorzystywanie parownicy do oczyszczania ścian to gwarancja skuteczności mycia. Gorąca para, której temperatura często przekracza 140 stopni Celsjusza, szybko dezynfekuje elewację ścienną, wnikając w ukryte zakamarki niedostępne dla tradycyjnej ścierki. Mycie ścian parą wyklucza konieczność stosowania detergentów, co ma istotny wpływ na ochronę środowiska. Nie bez znaczenia jest też fakt, że parowe mycie ścian jest całkowicie wolne od alergenów. Mieszkanie w tak oczyszczonych pomieszczeniach daje uczucie komfortu i świeżości.

Ściany a zastosowanie myjki parowej

Za pomocą pary wodnej można czyścić wiele różnych rodzajów powierzchni ściennych, w tym kafelki, lamperie, panele i powłokę farby olejnej. Metoda ta sprawdza się również przy myciu podłogi, którą – niejako przy okazji – można zdezynfekować. Istnieją akcesoria, które znacznie przyspieszają ten proces. Mowa tu o dużych szczotkach (trójkątnych i prostokątnych) a także o mopach parowych. W szczególny sposób warto tutaj polecić model July 6 bar, który wyróżnia się efektywnym myciem powierzchni płaskich.

ABC mycia parownicą

Parowe mycie ścian jest proste i ogranicza się wyłącznie do napełnienia zbiornika, podłączenia określonych akcesoriów i włączenia maszyny. Przed jej uruchomieniem warto zwrócić uwagę na temperaturę myjki. Jeśli jest ona niska, to po jej nagrzaniu powinniśmy spuścić z węża parowego nadmiar wody. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego zjawiska przemoczenia powierzchni ściany. W przypadku stosowania dużych szczotek (np. z zestawu July 6 bar), warto zamontować za pomocą specjalnych klipsów ściereczkę z mikrofibry.

Podsumowując, mycie parą to jedna z najskuteczniejszych metod oczyszczania i dezynfekcji powierzchni ściennych i podłogowych.

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *