Profesjonalne parownice przemysłowe, aby mogły wywiązać się ze swoich obowiązków koniecznie muszą opierać się na bardzo wysokim ciśnieniu. Między innymi dlatego też przy usuwaniu największych zabrudzeń najlepiej sprawdzą się parownice 10 bar.

Jakie parownice 10 bar wybrać?

W dzisiejszych czasach najlepszym wyborem będą zaawansowane myjki parowe wysokociśnieniowe 10 bar, które posiadają system regulacji wilgotności pary. Najbardziej komfortową pracę zapewniają myjki z dwoma zbiornikami. To właśnie dzięki takim maszynom będzie można uzupełniać wodę podczas pracy, bez potrzeby przerywania czyszczonej powierzchni.

Inwestując w nowy sprzęt warto zwrócić uwagę także na dołączone końcówki. Niestety nie każda myjka parowa ma w zestawie odpowiednie końcówki, dlatego też warto rozważyć ich dokupienie. Im więcej końcówek posiadamy, tym oczywiście nasz sprzęt będzie bardziej wszechstronny i uniwersalny.

Gdzie sprawdzą się parownice 10 bar?

Przemysłowe parownice znajdą szerokie zastosowanie w biurach, pomieszczeniach użyteczności publicznej i zakładach przemysłowych do czyszczenia maszyn czy linii produkcyjnych. Sprzęt ten idealnie poradzi sobie z twardymi powierzchniami wodoodpornymi, gdzie tradycyjne metody sprzątania nie radzą sobie najlepiej.

Parownice można wykorzystać między innymi do kompleksowego czyszczenia twardych posadzek albo armatury kuchennej lub łazienkowej. Sprzęt tego typu wykorzystywany jest to czyszczenia płyt grzejnych, luster i okien.

Dlaczego warto postawić na parownice?

Para jak powszechnie wiadomo jest jednym z najbardziej higienicznych i skutecznych mediów czyszczących. Przemysłowa myjka parowa jest w stanie poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi cząsteczkami brudu. Największą zaletą pary jest to, że może ona przedostać się do wąskich szczelin i usunąć brud z porów.

Para opuszczająca dysze osiąga temperaturę na poziomie 100 ºC. Nagrzany brud automatycznie odrywa się od powierzchni. Parownice należy dobierać przede wszystkim do wielkości czyszczonych powierzchni. Nowoczesne myjki o ciśnieniu roboczym 10 bar idealnie sprawdzą się nawet przy bardzo dużych powierzchniach. Warto zwrócić uwagę również na to, aby sprzęt posiadał większy zbiornik wody.

Czy wysokie ciśnienie ma naprawdę znaczenie?

Ciśnienie z jakim wystrzeliwana jest para z myjki ma olbrzymi wpływ na skuteczność w czyszczeniu wybranych powierzchni. Z praktycznego punktu widzenia im większe jest ciśnienie, tym oczywiście skuteczność usuwania zabrudzeń jest większe. Do codziennego użytku wykorzystywane są głównie urządzenia o ciśnieniu roboczym na poziomie 4-6 barów.

Profesjonalne parownice 10 bar skierowane są z kolei do firm sprzątających, które co dnia muszą zmagać się z największymi zabrudzeniami. Myjki o wysokim ciśnieniu znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim w przemyśle. To właśnie dzięki nim można utrzymać idealną czystość w miejscu pracy i dokładnie wyczyścić wszelkie maszyny. Porządna parownica od renomowanego producenta pozwoli zaoszczędzić sporo cennego czasu i nerwów.

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *