Postęp technologiczny jest bardzo widoczny niemal w każdej sferze życia i nie inaczej jest w przypadku profesjonalnych parownic. Dzięki zaawansowanym maszynom czyszczenie powierzchni wcale nie musi być trudne i czasochłonne. Kiedy postawić na myjkę parową 6 bar? Sprawdź ranking najlepszych urządzeń czyszczących na parę!

Najlepsze parownice 6 bar dostępne na rynku

Najlepsze parownice o ciśnieniu 6 barów powinny posiadać przydatny system natrysku wody gorącej. Dzięki mokrej parze można skutecznie rozpuścić i usunąć nawet największe zabrudzenia. Mokra para znacząco wspomaga również spływanie brudu. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto rozważyć zakupienie specjalnego wózka, który ułatwi transport.

Większe parownice wyposażone są w kółka jezdne, ale nie są one zbyt wygodne w transporcie. Profesjonalny wózek transportowy znacząco ułatwi i przyśpieszy pracę. Profesjonalne myjki parowe mogą posiadać także specjalny system natrysku detergentu. Parownice tego typu posiadają dodatkowy zbiornik na preparaty czyszczące, które są automatyczne pobierane, podgrzewane i mieszane z parą. System ten doskonale sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy sama sucha para nie wystarczy do usunięcia większych zabrudzeń.

Na jakie zasilanie postawić?

Wybierając parownice 6 bar warto zwrócić uwagę na rodzaj zasilania. W dzisiejszych czasach można znaleźć jednofazowe i trójfazowe myjki parowe. Te pierwsze maszyny wykorzystywane są głównie do kompleksowego czyszczenia i dezynfekowania różnego typu obiektów, gdzie w zupełności wystarczy ilość suchej pary wytworzonej przez grzałki o mocy do 3,6 kW.

W przypadku trójfazowych myjek parowych wymagany jest zdecydowanie większy wydatek pary. Trójfazowe parownice 6 bar bardzo często wykorzystywane są w przemyśle, autodetailingu albo myjniach parowych.

Jakie dodatkowe akcesoria?

parownice 6 barAby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał parownic 6 bar warto dokupić również dodatkowe akcesoria, które znacząco zwiększą funkcjonalność myjki parowej. Przydać mogą się na przykład węże parowo-odsysające, które wyposażone są w pistolety. Do powierzchni twardych i posadzek przydać mogą się dysze natryskwe.

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się również mopy parowe, które idealnie nadają się do czyszczenia i dezynfekcji twardych nawierzchni. Przy niektórych pracach przydać mogą się także: lance parowe proste lub kątowe, skrobaki, szczotki punktowe okrągłe i trójkątne albo pierścienie gumowe, dzięki którym będzie można dezynfekować odpływy i kratki ściekowe.

Co można wyczyścić za pomocą parownicy?

Nowoczesne parownice doskonale nadają się do czyszczenia podłóg i ścian. Najlepsze urządzenia poradzą sobie nawet z wymagającą mozaiką albo płytkami drewnopodobnymi. Pamiętać należy jednak o tym, że sucha para wodna nie najlepiej sprawdzi się w przypadku lakierowanych powierzchni drewnianych. Parownice są idealnym wyborem także dla tych osób, które chcą szybko wyczyścić fugi albo szklane powierzchnie (lustra, armaturę łazienkową, kabiny prysznicowe itp.). Dzięki profesjonalnym parownicom można dokładnie wyczyścić swoje auto bez ryzyka uszkodzenia lakieru.

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *