Parownice 8 bar oznaczają niezawodne urządzenia, które do czyszczenia wykorzystują parę. W dużej mierze to właśnie dzięki tym maszynom parowym bez żadnego większego problemu można wyczyścić trudno dostępne zakamarki.

Jakie parownice 8 bar wybrać?

Ciśnienie stanowi tak naprawdę siłę z jaką sucha para uderza w czyszczone powierzchnie. Przy standardowych pracach i dezynfekcji w zupełności wystarczą myjki parowe o mocy od 4 do 6 barów. Przy większych zabrudzeniach i dużych powierzchniach do sprzątania warto jednak postawić na myjki parowe 8 bar, które mogą pochwalić się lepszą wydajnością.

Sprzęt tego typu będzie idealnym wyborem dla profesjonalnych firm sprzątających, które potrzebują urządzeń z najwyższej światowej półki. Najlepsze myjki parowe profesjonalne mogą pochwalić się wydatkiem pary na poziomie 190-970 g/min.

Urządzenia tego typu są w stanie poradzić sobie nawet z zabrudzeniami przemysłowymi. Mowa tutaj na przykład o smarach, osadach w produkcji spożywczej albo olejach. Oryginalne parownice 8 bar przystosowane są do ciągłej pracy na maksymalnych obrotach, dzięki czemu będzie można zmierzyć się z dużymi powierzchniami, liniami produkcyjnymi albo z czyszczeniem floty pojazdowej.

Jak działają parownice?

W dużym skrócie mówiąc parownice działają za zasadzie zwykłego parowara. Po podgrzaniu wody przy dość wysokim ciśnieniu wytwarzana jest para, której temperatura wynosi około 100 stopni C. Myjki parowe wyposażone są w specjalny pojemnik z wodą, który po każdym użyciu należy oczywiście uzupełniać. W nowoczesnych parownicach użytkownicy mają możliwość dowolnego sterowania strumieniem pary i ustawiania optymalnej prędkości.

Czy warto?

Parownice 8 bar do usuwania zanieczyszczeń nie potrzebują silnych detergentów, które mogą niestety działać drażliwie na skórę. Gorąca para jest przyjazna nie tylko naszemu zdrowiu, ale również środowisku. Sprzęt tego typu jest idealnym wyborem przede wszystkim dla alergików. Myjki parowe pozwalają zaoszczędzić sporo cennego czasu i nerwów.

To właśnie dzięki nim można zmierzyć się nawet z bardzo wymagającymi powierzchniami przy których ręczne mycie nie byłoby najkorzystniejszym rozwiązaniem. Parownice rewelacyjnie radzą sobie nawet z usuwaniem kamienia, osadów i zaschniętych zabrudzeń. Najlepsze urządzenia wyposażone są dodatkowo w funkcje biobójcze, dzięki czemu sprzęt ten można wykorzystać także do dezynfekcji.

Czym wyróżniają się profesjonalne parownice 8 barowe?

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za parownicami 8 bar, które posiadają stosowne atesty i certyfikaty. Godne polecenia są myjki parowe Tecnovap w których można regulować poziom siły pary. Przydać może się również sygnalizator dźwiękowy informujący o braku wody w zbiorniku i elektroniczny wyświetlacz z dostępnymi funkcjami parownicy.

Aby zapewnić sobie komfortową pracę warto wziąć pod uwagę również długość węża i wagę parownicy. Przydać może się również zestaw dodatkowych akcesoriów, dzięki którym bez żadnego większego problemu będzie można poradzić sobie z różnego typu powierzchniami. Nowoczesne parownice mogą posiadać nawet funkcję prasowania albo nawilżania.

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *