Nowoczesne czyszczenie

maszyny paroweEfektywne i szybkie czyszczenie różnego rodzaju powierzchni byłoby niemożliwe bez wykorzystania zaawansowanych technologicznie maszyn sprzątających. Szorowarki i polerki, specjalne maszyny do mycia podłóg, parownice czy odkurzacze profesjonalne są niezbędnym wyposażeniem w biurach, szkołach, hotelach, przedszkolach i zakładach przemysłowych. Niektóre modele świetnie się sprawdzą nawet w warunkach domowych.

Czyszczenie, które nie sprawia problemów

maszyny trakcyjneTradycyjne metody czyszczenia niekonieczne są skuteczne. Najczęściej wymagają sporo nakładu pracy, a ponadto zabierają mnóstwo cennego czasu. Warto zatem zdecydować się na nowocześniejsze formy sprzątania, szczególnie w przypadku dużych powierzchni. Maszyny sprzątające zapewniają wyjątkowy komfort pracy.

Zabrudzonym podłogom czy posadzkom łatwo przywrócić czystość i blask. Wystarczy wykorzystać jednotarczowe maszyny czyszczące do podłóg. Dzięki ręcznie prowadzonej szorowarce bez większego kłopotu można doczyścić najbardziej zabrudzone powierzchnie. Z kolei polerka nie tylko nadaje podłogom pięknego blasku, ale jednocześnie zostawia na nich warstwę ochronną. To doskonały sposób na zabezpieczenie przed silnymi zabrudzeniami.

Czyszczenie dużych obiektów

Przy większych obiektach np. w wielkich halach, magazynach czy galeriach handlowych lepiej postawić na automaty do mycia podłóg albo maszyny czyszczące samojezdne, które pozwalają na oszczędność czasu. Poza tym wystarczy tylko jedna osoba do sterowania maszyną, a nie co najmniej kilkanaście z mopami. To daje też konkretne oszczędności finansowe.

Również czyszczenie dywanów, wykładzin czy materaców nie powinno sprawić kłopotów, jeżeli wybierze się profesjonalne odkurzacze. Doskonale się sprawdzają odkurzacze piorące do czyszczenia ekstrakcyjnego lub parowego. Inną opcją jest odkurzacz na sucho i mokro.

W ostatnich latach widać też rosnącą popularność metod czyszczenia przyjaznych dla środowiska, a więc bez stosowania szkodliwych środków chemicznych. Taką możliwość dają parownice, czyli myjki parowe.

Wytworzona para wodna nie tylko skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia, ale także eliminuje roztocza i bakterie. Parownice można wykorzystać do czyszczenia i dezynfekcji niemal każdego rodzaju nawierzchni z wyjątkiem drewna.