Czyszczenie kostki brukowej – jaka myjka parowa?

Kostka brukowa idealnie nadaje się jako nawierzchnia na podjazdy, parkingi, skwery czy place miejskie. Wygląda jednak ładnie, dopóki jest czysta. Niestety już po kilku miesiącach intensywnego użytkowania wymaga dokładnego umycia. Trudno byłoby to zrobić ręcznie za pomocą zwykłej szczotki i dlatego warto skorzystać z zalet specjalnego urządzenia, czyli myjki parowej. Parownica umożliwia bezproblemowe, szybkie i ekologiczne czyszczenie kostki brukowej.

Efektywne metody czyszczenia kostki brukowej

myjka do czyszczenia kostki brukowejPowierzchnia kostki brukowej jest porowata i często zanieczyszczona olejem, a w szczelinach między poszczególnymi elementami łatwo gromadzi się brud i pojawia się mech. Dlatego tak trudno poradzić sobie z przywróceniem kostce estetycznego wyglądu. Korzystanie z tradycyjnych metod i zwykłych preparatów czyszczących wiąże się z długą, naprawdę mozolną pracą oraz niezbyt satysfakcjonującymi efektami.

Czyszczenie kostki brukowej nie musi jednak zajmować dużo czasu, a przy tym może być skuteczne bez większego wysiłku. Doskonale do tego zadania nadają się specjalne urządzenia do mycia powierzchni płaskich, jak T-Racer i parownice przemysłowe firmy Tecnovap.

Mycie kostki brukowej za pomocą mobilnej myjki parowej

Wykorzystanie zaawansowanych technologicznie parownic nie tylko znacznie skraca czas pracy, ale przede wszystkim pozwala na skutecznie usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń z kostki brukowej. Szybko znikają tłuste plamy z oleju, ale i zanieczyszczenia organiczne np. zazielenienie z powodu mchu. W ten sposób łatwo i dokładnie można umyć rzeczywiście ogromną powierzchnię. Co ważne, również bez większego wysiłku, ponieważ parownicą łatwo operować w pozycji stojącej.

Nie trzeba się schylać, więc nie następuje obciążenie kręgosłupa. Wystarczy jedynie zamocować specjalną lancę oraz wąż Geyser. Warto przy tym podkreślić, że wąż nadaje się do podłączenia nie tylko do odkurzacza zintegrowanego z profesjonalną parownicą, ale również do odkurzacza pracującego na sucho i mokro z możliwością wciągania wody.

Skuteczność pracy urządzenia wynika z tego, że para wodna jest wyrzucana pod dużym ciśnieniem. To właśnie dlatego przemysłowa myjka parowa charakteryzuje się tak wysoką sprawnością – dzięki temu niemal od razu rozpadają się cząsteczki brudu, a potem spokojnie można je usunąć z czyszczonej powierzchni. Talerz przesuwa się delikatnymi ruchami tak długo, aż kostka brukowa stanie się całkowicie czysta. Czyszczenie kostki brukowej za pomocą myjki parowej jest polecane zatem dla wszystkich osób, które cenią sobie nowoczesne i efektywne rozwiązania.