Czyszczenie okien i szyb myjką parową

myjka parowa do okienMycie okien z reguły nie jest czynnością, którą można wykonać szybko i bez żadnych problemów. Oczywiście wiele zależy od stopnia zabrudzenia czy typu okien. Jednak często trudno sprawić, aby rama lśniła czystością, a szyba pozostała bez smug. Dlatego warto ułatwić sobie czyszczenie okien i wykorzystać w tym celu zalety myjek parowych.

Efektywne mycie okien

Tradycyjne metody czyszczenia okien i szyb nie tylko są dość czasochłonne, ale także ich skuteczność pozostawia sporo do życzenia. Pierwsza trudność wiąże się z dotarciem do wszystkich zakamarków przy ramach, jeżeli do dyspozycji mamy zwykłą szmatkę. Na tym nie koniec, ponieważ jeszcze więcej problemów sprawia dokładne wypolerowanie szyb, aby nie było na nich żadnych smug. Można czasami spędzić pół dnia na myciu okien, a i tak nie być rzeczywiście zadowolonym z uzyskanych efektów. Rozwiązaniem okazuje się zastosowanie nowoczesnych myjek parowych do okien.

Czyszczenie okien parą pozwala skrócić czas pracy, ale przede wszystkim uzyskać nieskazitelnie czyste okna – bez zabrudzeń, brzydkich zacieków czy smug. Myjki parowe doskonale sobie radzą z dużymi zabrudzeniami i to nawet na wielkich powierzchniach. Dzięki bogatemu wyposażeniu dodatkowemu można je również zastosować do mycia kabin prysznicowych, podłóg laminowanych, powierzchni kamiennych (np. blatów), armatury, płytek ceramicznych, a nawet oranżerii. Niektóre modele parownic idealnie się sprawdzą nie tylko w warunkach domowych, ale także w biurach czy hotelach.

Myjki parowe – najlepszy sposób na czyste okna

Myjka parowa wykorzystuje moc pary wodnej. Zasada działania jest dość prosta. Każda myjka ma specjalny zbiorniczek, który należy uzupełnić wodą. Następnie należy uruchomić urządzenie za pomocą przycisku. Wtedy to znajdująca się w pojemniku woda zostaje podgrzana do temperatury wrzenia. Pod wpływem ciśnienia 3-4 bar para wodna zostaje wypychana na zewnątrz i w ten sposób rozpoczyna się proces mycia.

Do wyboru są ręczne myjki parowe albo wielofunkcyjne parownice automatyczne, które można wykorzystać do czyszczenia także innych powierzchni. To naprawdę proste w obsłudze i bezpieczne urządzenia. Dzięki specjalnej blokadzie nie dochodzi do przypadkowego uruchomienia myjki. To ważne ze względu na moc ciśnienia.

Warto również podkreślić ekonomiczność myjki parowej do okien. Nie potrzeba żadnych detergentów, aby skutecznie umyć zarówno ramy okienne, jak i szyby. Wystarczy trochę wody kranowej do wytworzenia pary. Brak konieczności zastosowania środków chemicznych oznacza, że czyszczenie okien za pomocą myjki parowej jest bardzo ekologiczne i bezpieczne.

Doskonale się sprawdza szczególnie tam, gdzie przebywają dzieci oraz alergicy, ponieważ para wodna pozwala pozbyć się roztoczy i chorobotwórczych drobnoustrojów. Para bez problemu dociera do trudno dostanych miejsc – tam, gdzie nie dałoby rady usunąć brudu tradycyjnymi metodami. Na szybie nie pozostaną żadne zacieki i smugi. Co ważne, nie trzeba dodatkowo polerować szyb, aby były suche. Praca jest zatem szybka, skuteczna i higieniczna.