Odkurzacze ekstrakcyjne

Odkurzacze ekstrakcyjne z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ale pomimo tego w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia, co to jest za maszyna? W naszej ofercie prezentujemy najlepsze odkurzacze od producenta Viper oraz Bissel.

Nowoczesne odkurzacze ekstrakcyjne najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak popularne odkurzacze piorące. Maszyny tego typu na szeroką skalę wykorzystywane są przede wszystkim przez profesjonalne firmy sprzątające. Największą zaletą czyszczenia ekstrakcyjnego jest niesamowita wydajność, efektywność i niesłychana szybkość usuwania zabrudzeń. Wysokiej jakości sprzęt bez żadnego większego problemu poradzi sobie nawet z większymi pomieszczeniami.

Czym wyróżnia się odkurzacz ekstrakcyjny?

Profesjonalny odkurzacz ekstrakcyjny w odróżnieniu od zwykłego odkurzacza wyposażony jest w dwa zbiorniki. Pierwszy z nich wykorzystywany jest do magazynowania zebranych zanieczyszczeń i zużytego detergentu. Drugi zbiornik zawiera oczywiście czysty roztwór roboczy.

Oryginalne odkurzacze ekstrakcyjne wyposażone są także w zestawy rur ze specjalnymi dyszami natryskującymi płyn czyszczący. Nie można zapominać również o charakterystycznej pompie, która z kolei odpowiada za podawanie roztworu roboczego pod ciśnieniem. Ssawki zaprojektowane zostały w taki sposób, aby zwiększyć maksymalnie podciśnienie odsysania. Większość modeli dostępnych na rynku, można wykorzystać tak samo jak zwykłe odkurzacze do mycia na sucho i mokro.