Odkurzacze przemysłowe

Odkurzacz przemysłowy różni się, od znanych nam urządzeń domowych, przede wszystkim diametralnie inną konstrukcją. Są niezwykle solidne i masywne – ponad 40 kilogramów ciężaru nie będzie zaskoczeniem – wręcz przeciwnie, tego typu urządzenia bywają znacznie cięższe!

Gdy główny zbiornik, który jest skonstruowany tak aby gromadził wiele zanieczyszczeń, zapełni się, urządzenie może ważyć jeszcze więcej. Ogromne rozmiary nie są jednak przeszkodą w sprawnym użytkowaniu profesjonalnego sprzętu. Dzięki zamontowanym kołom transportowym, odkurzacze przemysłowe są zwrotne i łatwe w prowadzeniu. Warunki magazynowe powodują, że urządzenie musi mieć bardzo długi kabel zasilający – to kolejny element, który dużo waży. W zależności od modelu możemy dysponować m.in. 12-metrowymi kablami, a także dłuższymi – dodatkowo możemy zastosować przedłużacz.

Wielka siła urządzeń czyszczących

Zwykle będziemy mieć do czynienia z dwoma typami otworów ssących, umieszczonych w odkurzaczu. Pierwszym typem jest zastosowanie rączki, która umożliwia manualne operowanie lufą z aparatem ssącym – bardzo podobnym jak w tradycyjnych odkurzaczach.

Inne modele posiadają wbudowaną turbinę ssącą, a na spodzie, tuż obok kółek, zamontowaną tarczę czyszczącą. Dzięki takiej konstrukcji odkurzacz czyści, za pomocą zainstalowanych szczotek do szorowania lub szamponowania, powierzchnię po której jeździ.

Odkurzacze przemysłowe do pyłów czy gipsu będą bardzo wydajnymi urządzeniami – mocne silniki, zamontowane wewnątrz obudowy wytwarzają dużą siłę ssącą, potrafiącą usunąć niemalże wszystko, co wpadnie w jej otwór.