Parownice TECNOVAP do czyszczenia

Mało które urządzenia czyszczące zapewniają tak doskonałe parametry czyszczenia i dezynfekcji. Parownica TECNOVAP – bo o niej mowa, to zaawansowany sprzęt czyszczący ze stali nierdzewnej, w którym nośnikiem odpowiedzialnym za transport i usuwanie brudu jest para wodna. Czym dokładnie jest to urządzenie, jak ono działa i w jakich warunkach powinno pracować. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości parownice profesjonalne i parownice przemysłowe włoskiego producenta Tecnovap.

Jak działa myjka parowa TECNOVAP i z czego się składa?

Konstrukcja parownicy firmy TECNOVAP jest dosyć prosta i składa się z kilku podstawowych elementów wysokiej jakości.

1. Bojler ze stali nierdzewnej – to w nim woda podgrzewa się do określonej stopni a następnie paruje, lub wrze. Czas podgrzewania wody w bojlerze jest ściśle uzależniony od jego pojemności, panującego wewnątrz ciśnienia i mocy zamontowanych wewnątrz niego grzałek wysokiej jakości. Zwykle czas podgrzania jednego litra wody to około minuty.

2. Lanca parowa – to końcówka parownicy poprzez którą wydostaje się “mgła” suchej pary wyrzucanej w stronę czyszczonej powierzchni. Lance posiadają zwykle specjalne przyciski i regulatory, które regulują ilość emitowanej suchej pary. Jeśli zbiornik na parę jest dostatecznie pojemny, parownica firmy TECNOVAP może pracować w sposób nieprzerwany.

Nieprzerwana praca jest możliwa dzięki technologii TRUE TEMP i systemowi automatycznego uzupełniania bojera. TRUE TEMP jest jedną z najnowocześniejszych technologii wykorzystaną podczas produkcji parownic.

Parownice TECNOVAP – zasada działania

Myjka parowa jest zaliczana do urządzeń czyszczących mających prostą zasadę działania. Woda – która wlewana jest do zbiornika ręcznie (lub automatycznie), jest w jego wnętrzu podgrzewana. Następnie po jej zagotowaniu para przesyłana jest do specjalnego zbiornika wyrównawczego, by tam uzyskać odpowiednio duże ciśnienie. Następnie po naciśnięciu odpowiedniego przycisku zamontowanego na lancy, wiązka suchej pary jest wystrzeliwana w stronę zabrudzonej powierzchni.

Uwaga! Para emitowana przez urządzenie charakteryzuje się stosunkowo niskim stopniem wilgotności. Dzięki temu, czyszczone powierzchnie nie są aż tak zawilgocone.

Myjki parowe TECNOVAP – dlaczego tak skuteczne?

Skuteczność parowych urządzeń czyszczących jest ściśle związana z właściwościami pary wodnej, wewnątrz której jest ona podgrzewana i sprężana. Producent postawił na 2 parametry: temperaturę i ciśnienie wylotowe.

1. Wysoka temperatura – to jeden z najważniejszych czynników, dzięki którym parownice są aż tak skuteczne. Z reguły podgrzewają one parę aż do temperatury 140 – 180 stopni Celsjusza.

2. Duże ciśnienie wylotowe – lanca parowa jest tak skonstruowana, by zapewnić jak największe ciśnienie wystrzeliwanej pary. Dzięki temu cząsteczki brudu są emulgowane i łatwo usuwane.

Dzięki powyższym właściwościom pary wodnej (i samej parownicy), czyszczenie parą nie tylko pozwala na skuteczne oczyszczanie brudu, ale też umożliwia dezynfekcję wybranych powierzchni.

Sucha para – skuteczność i właściwości

Parownica TECNOVAP podgrzewa znajdującą się wewnątrz bojlera wodę, produkując tak zwaną suchą parę. Czym różni się ona od “normalnej” pary?

Przede wszystkim stopniem wilgotności. W przypadku pary suchej wartość ta oscyluje w granicach 3 – 7 procent. Dzięki temu – tak jak wspominaliśmy wcześniej – para nie pozostawia po sobie mokrych śladów, a samo wysuszenie dywanu, mebli lub tapicerki jest o wiele szybsze (w tym zimą).

Dzięki suchej parze, parownica nie musi posiadać wbudowanej ssawy, za pomocą której musiałaby zasysać wodę pozostawioną na czyszczonej powierzchni.

Co można czyścić za pomocą klasycznej parownicy TECNOVAP?

Parownica jest urządzeniem uniwersalnym, umożliwiającym czyszczenie różnych rodzajów powierzchni. Oczywiście nie zaleca się jej stosowania w przypadku dywanów z grubym włosiem (runem), aczkolwiek na innych powierzchniach sprawdza się ona o wiele lepiej.

Za pomocą parownicy można czyścić:

  • posadzki,
  • dywany,
  • powierzchnię szkła,
  • drewno,tworzywo sztuczne,
  • metal,
  • beton,
  • kamień,
  • armaturę łazienkową i kuchenną,
  • okapy,
  • płyty grzewcze.

Parownice TECNOVAP są bardzo chętnie kupowane przez firmy sprzątające, a w dobie pandemii koronawirusa myjki parowe wykorzystywane są do dezynfekcji przedszkola.

Rodzaje myjek parowych TECNOVAP

Myjki parowe dzielimy przede wszystkim ze względu na ich rozmiar i zastosowanie. Producent TECNOVAP produkuje 2 najważniejsze serie: parownice profesjonalne i parownice (odkurzacze) przemysłowe.

1. Małe myjki parowe 8 bar i parownice 6 bar wykorzystuje się przede wszystkim do czyszczenia samochodów (mobilne myjnie samochodowe), niewielkich punktów handlowych i usługowych, małych biur a także magazynów, różnorodnych powierzchni użytkowych itd.

2. Duże parownice 10 bar mają najczęściej zastosowanie przemysłowe i zwykle są maszynami stacjonarnymi. Parownice przemysłowe stosuje się przede wszystkim w dużych, stacjonarnych myjniach. Można je też wykorzystywać do dezynfekcji pomieszczeń, dużych hal handlowych, sportowych, czyszczenia linii produkcyjnych czy przenośników taśmowych.

Myjki parowe można również wykorzystywać do zastosowań domowych. Ich moc i parametry użytkowe są zdecydowanie mniejsze, ale wystarczają one do oczyszczenia niektórych powierzchni mebli, tapicerki samochodowej i wielu innych, podobnych przestrzeni.

Profesjonalne myjki parowe powinny być także obowiązkowym sprzętem firmy sprzątającej.

Parownice, które warto polecić

Poniżej prezentujemy kilka solidnych parownic, które – naszym zdaniem – charakteryzują się doskonałymi parametrami pracy. Oto one:

1. Parownice profesjonalne:

2. Parownice do zastosowań przemysłowych

Parownica a detergent

Zazwyczaj parownice nie wykorzystują w procesie czyszczenia dodatkowych detergentów czy chemii. Zdarza się jednak, że w przypadku najtrudniejszych zabrudzeń ich użycie jest niezbędne. Niestety, podczas mycia za pomocą pary wodnej, nie można wykorzystywać pierwszego, lepszego detergentu.

Jeśli ów detergent ma być skuteczny, musi być przede wszystkim dostosowany do pracy z parownicami. Co więcej, produkt przeznaczony do urządzeń parowych, powinien posiadać dodatkowy atest, potwierdzający jego jakość wykonania i stosunkowo niewielką ingerencję w środowisko.

Producenci niektórych parownic wyposażają je w dodatkowe szczotki, za pomocą których można usunąć najbardziej przywierające zabrudzenia. Wprowadzenie szczotki sprawia, że zastosowanie detergentu często jest zbędne.

Parownice TECNOVAP – gdzie szukać ceny?

Jak zapewne zauważyłeś we wszystkich sklepach internetowych dystrybutorów nie widać cen parownic. TECNOVAP wprowadził politykę ukrywania cen. Wynika to z tego, że maszyny są solidne, drogie, natomiast rolą dystrybutora jest zaproponować odpowiednią maszynę dla danej branży. Czekamy na kontakt. Wycenimy parownice i pomożemy dobrać parowe urządzenie czyszczące.

Podsumowanie

Parownica to jedno z najskuteczniejszych form urządzeń czyszczących. Zapewnia ona nie tylko dużą skuteczność czyszczenia, ale też możliwość dezynfekcji powierzchni. Nie bez znaczenia jest też ich wszechstronność i precyzja działania.