Jaki sprzęt dla firmy sprzątającej? Obowiązkowe maszyny!

firma sprzątająca jaki sprzętOsoby, które w najbliższym czasie planują rozkręcić własną firmę sprzątającą powinny w pierwszej kolejności postawić na niezawodny sprzęt do sprzątania. Bez odpowiednich maszyn bardzo trudno będzie odnieść sukces i przyciągnąć do siebie potencjalnych klientów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jaki obowiązkowy sprzęt dla firmy sprzątającej będzie najlepszym wyborem i na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie.

Jakie wyposażenie wybrać dla nowych firm sprzątających?

Początkujące firmy rzadko kiedy dysponują odpowiednim budżetem na zakup profesjonalnego sprzętu z najwyższej światowej półki. Nie oznacza to jednak wcale, że stoją one na straconej pozycji. W przystępnej cenie można kupić naprawdę solidne maszyny czyszczące, które będą służyć nam sprawnie przez wiele długich lat użytkowania. W pierwszej kolejności warto postawić oczywiście na sprzęt ręczny.

Mowa tutaj między innymi o ściereczkach, czyścikach, padach szorujących i szczotkach. Przydać mogą się również sprzęty do czyszczenia podłóg. W każdej profesjonalnej firmy powinien znajdować się na przykład mop akrylowy do zamiatania i mycia oraz zwykłe miotły. Nie można zapominać również o rozbudowanych wózkach sprzątających, które znacząco ułatwiają pracę.

Sprzęt dla małej firmy sprzątającej – ranking urządzeń.

Wydajne i niezawodne maszyny

W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się usługi związane z praniem dywanów i wykładziny. Między innymi dlatego też warto postawić jak najszybciej na profesjonalny sprzęt do prania. Obecnie standardowym wyposażeniem każdej szanującej się firmy sprzątającej jest wydajny odkurzacz piorący albo automat. Przydać może się również profesjonalna szorowarka, dzięki której można zaoszczędzić sporo cennego czasu. Nie można zapominać również o sprawdzonych i bezpiecznych płynach piorących. Niestety nawet najlepsze maszyny nic nie wskórają bez pomocy odpowiednich środków czystości.

W swoim asortymencie warto mieć również profesjonalny sprzęt do mycia okien. Przydać mogą się nie tylko zmywaki do okien, ale również zbieraki, czyli specjalne ściągaczki do okien. Przy większych oknach nie można obejść się bez kijków teleskopowych.

Jakie odkurzacze dla firm sprzątających?

Dobra firma sprzątająca powinna mieć nie tylko odkurzacz na sucho, ale również odkurzacz na mokro. Te pierwsze urządzenia w odróżnieniu od zwykłych odkurzaczy charakteryzują się większą mocą. Jego największą zaletą jest także większa wytrzymałość. Jak sama nazwa wskazuje odkurzacze tego typu przeznaczone są głównie do sprzątania suchych pomieszczeń. Odkurzacze na mokro oferują możliwość odsysania płynów i wydmuchu.

Maszyny tego typu wykorzystywane są do usuwania zabrudzeń z dywanów, wykładziny albo mebli tapicerowanych. Z materiałami tymi doskonale radzą sobie również odkurzacze piorące, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem. Nowością na rynku są odkurzacze kolumnowe, które przeznaczone są do specjalnych zadań. Urządzenia tego typu doskonale nadają się do zbierania włosów i sierści.

Jaka szorowarka dla firmy sprzątającej?

Dla większości firm najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście wyczyszczenie podłóg, dlatego też warto postawić na profesjonalną szorowarkę. Warto mieć pod ręką mniejszą szorowarkę, która doskonale sprawdzi się w mniejszych zakamarkach, jak i również większy sprzęt, który poradzi sobie nawet z bardzo dużymi powierzchniami. Nowoczesne szorowarki przemysłowe są w chwili obecnej najlepszą alternatywą dla popularnych urządzeń czyszcząco-zbierających. Pamiętać należy jedynie o tym, że szorowarki nie posiadają wbudowanego systemu odsysającego. Aby pozbyć się wody z płynem należy więc skorzystać z pomocy specjalnych odkurzaczy.

Profesjonalne pady

Aby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał szorowarek należy postawić oczywiście na profesjonalne pady. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych padów, które dopasowane są do poszczególnych rodzajów posadzek. Najtrudniejszym zadaniem jest czyszczenie podłóg porowatych i antypoślizgowych. Przy takich powierzchniach warto skorzystać z mycia ręcznego, które przynosi lepszy rezultat. Czarne i brązowe pady zarezerwowane są do usuwania większych zabrudzeń.

Pady tego typu bez żadnego większego problemu można wykorzystać również do zdzierania powłoki zabezpieczającej, która często znajduje się na posadzce. Godne uwagi są przede wszystkim pady wykonane z włókna nylonowego. Materiał ten wyróżnia się dużą odpornością na ścieranie. Twardy pad, mocna szorowarka i porządne środki czyszczące są idealnym połączeniem, które poradzi sobie nawet z największymi zabrudzeniami.

Jakie myjki parowe wybrać?

Firmy sprzątające zajmują się nie tylko czyszczeniem wybranych powierzchni, ale również ich dezynfekowaniem, dlatego też warto wyposażyć się w myjki parowe o dużym ciśnieniu roboczym. Dzięki profesjonalnej dezynfekcji, można uzyskać idealną sterylność. Sucha para jest w stanie poradzić sobie nawet z największymi zabrudzeniami. Jej olbrzymią zaletą jest również to, że podczas sprzątania nie korzysta się z pomocy detergentów, które mogą uczulać.

Popularne parownice profesjonalne doskonale nadają się do mycia szyb i przeszkleń oraz do mycia różnorodnych podłóg. Na rynku można znaleźć specjalne myjki parowe, dzięki którym można dezynfekować materace albo pluszowe zabawki. Parownice to bardzo uniwersalne urządzenia, które mają szerokie zastosowanie. Dzięki myjkom parowym można wyczyścić nawet te miejsca do których nie ma dostępu.

Jakie pozostałe urządzenia warto wybrać?

Firmy sprzątające powinny rozejrzeć się także za solidnymi zamiatarkami. Urządzenia tego typu idealnie nadają się do prac nie tylko wewnątrz, ale również i na zewnątrz. Dzięki zamiatarce zdecydowanie łatwiej jest utrzymać podjazd lub parking w idealnej czystości. Profesjonalne zamiatarki doskonale poradzą sobie nawet z bardzo dużymi halami magazynowymi albo większymi sklepami.

Solidny sprzęt dla firm sprzątających z sektora B2B

Firmy, które często sprzątają w hotelach, powinny rozejrzeć się również za urządzeniami do czyszczenia wykładzin. Przy czyszczeniu większych podłóg bardzo trudno jest obejść się bez automatów i maszyn szorująco-zbierających. W dzisiejszych czasach coraz więcej firm sprzątających posiada również maszyny do ozonowania, dzięki którym można błyskawicznie pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Urządzenia tego typu doskonale sprawdzą się na przykład w pomieszczeniach po zalaniu. Maszyn czyszczących jest naprawdę bardzo wiele, dlatego też warto dokładnie zastanowić się nad tym, jakie usługi chce się oferować swoim klientom. Dopiero po udzieleniu odpowiedzi na to pytanie zdecydowanie łatwiej będzie dobrać wysokiej jakości sprzęt.