Maszyny czyszczące dla hoteli – i wszystko będzie w porządku!

Maszyny czyszczące dla hoteliKrajowe hotele, hostele i pensjonaty to już od dawna destynacje, po których goście mogą spodziewać się równie wysokiego poziomu czystości, co po renomowanych ośrodkach zagranicznych. Niewielu z nich przy tym ma świadomość, jak złożoną, wieloetapową pracą jest utrzymanie porządku w hotelu. Na pomoc pracownikom przychodzą tutaj jednak sprzęty stworzone specjalnie do takich zadań. Jakie zatem maszyny czyszczące do sprzątania hotelu najlepiej wybrać?

Urządzenia parowe – czysta moc gorącej wody

Podstawową powierzchnią, która wita swym widokiem przybywających do hotelu, zmęczonych gości, są niezliczone szyby okienne w pokojach i korytarzach. Dlatego też ich nieustanne czyszczenie musi z konieczności stanowić jeden z głównych obszarów pracy osób zatrudnionych przy sprzątaniu.

Tu sprawdzają się najlepiej ciśnieniowe myjki parowe z odpowiednimi zakończeniami, których wymiana pozwoli także na zapewnienie najwyższego poziomu higieny sprzętów sanitarnych w łazience. Urządzenia czyszczące dla hoteli, których zasadą działania jest emisja gorącej pary pod ciśnieniem, znajdą też na terenie obiektu nieskończoną liczbę innych zastosowań, jak choćby pranie i dezynfekcja tkanin obiciowych i dywanów.

Dygresja: więcej modeli w dziale – parownice profesjonalne.

Odkurzacze hotelowe – miękkie dywany bez śladu kurzu

Modele, które czołowi producenci urządzeń do sprzątania proponują hotelom czy ośrodkom wypoczynkowym, przewyższają odkurzacze domowe zarówno starannością wykonania, jak i zakresem zastosowań. Odkurzacz w warunkach hotelowych musi codziennie gwarantować ten sam poziom siły ssącej, nie powodując przy tym uszkodzeń wykładzin czy dywanów oraz ograniczając rozprzestrzenianie się alergenów.

Odkurzacz hotelowy powinien też pracować na optymalnym na ludzkiego ucha stopniu hałasu, by sprzątanie mogło odbywać się w sposób niemal niezauważalny dla gości. Wybierając odkurzacz i inne urządzenia czyszczące dla hoteli, należy uwzględnić także specyficzne potrzeby personelu sprzątającego. Muszą być to sprzęty zwrotne, stosunkowo lekkie i łatwe do przenoszenia, by codzienne ich użytkowanie na terenie całego hotelu nie stało się pracą ponad siły

Maszyny sprzątające – sekret błyszczących podłóg

Urządzenia czyszczące dla hoteli to nie tylko małe, poręczne sprzęty, przeznaczone do zadań precyzyjnych. Znajdziemy wśród nich także prawdziwych tytanów pracy – profesjonalne maszyny sprzątające, które umożliwią dokładne czyszczenie korytarzy, sal konferencyjnych i sportowych czy terenu parkingu.

Zakup maszyny myjącej, przystosowanej do sprzątania różnych powierzchni, warto uzupełnić ponadto o wybór zwrotnej, funkcjonalnej froterki lub cykliniarki. Poprzez inwestycję w wysokiej klasy maszyny właściciel hotelu podąża w kierunku rozłożonych na lata oszczędności na wydatkach związanych ze sprzątaniem i konserwacją.